TYT Özel Ders

 

TYT Özel Ders

 

Temel Yeterlilik Testi, temel düzeydeki sözel ve sayısal konuları kapsamaktadır.

TYT özel ders ile bu konuların aylar içerisinde öğrenilebilmesi mümkündür. Ancak konuların ne kadar sürede öğrenileceği, öğrencinin mevcut durumuna göre değişmektedir.

Buna göre;

   - Lise 12.sınıftaki bir öğrencinin günlük bir kaç saati okulda geçeceğinden, TYT’ye hazırlık için daha kısıtlı bir sürede çalışmalarını sürdürmesi gerekmektedir. Bu durumda, sadece sınava hazırlanmaya yönelik çalışmalarını sürdürebilmesi için daha kısıtlı bir süresi vardır. Bu süreyi en verimli bir şekilde değerlendirmesi gerekir.

   - Mezun durumundaki bir adayın ise özel olarak zamanını harcadığı uğraşı yok ise gün içerisinde TYT’ye hazırlık için daha fazla zamanını ayırması mümkündür. Bu sayede fazla çalışabilmesi mümkündür ancak bu çalışmanın “verimli” bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi taktirde zaman kaybı durumu söz konusu olur ki, bu da beraberinde yapabileceği fazla net sayısı yerine daha az net sayısı elde etmesi anlamına gelir.

Sonuç olarak “zaman” çok önemlidir ancak zamanın “verimli bir şekilde” değerlendirilmesi ise çok daha önemlidir.

TYT özel ders ile öğretmenlerimiz her seviyedeki öğrencimize uygun bir çalışma programı ile sınava hazırlanmalarını sağlamaktadır.

Bu sayede;

   - Öğrencimiz temel konularda gelecek soru tiplerini tanıyorlar ve bu soruları kolay bir şekilde çözebiliyorlar.

   - Öğrencimiz her bir konuyu net bir şekilde anlıyor ve bu sayede sınava endişe duymadan, motivasyonu yüksek bir ruh hali ile hazır oluyorlar.

   - Çalışmalarımızda öncelikli olarak, öğrencimizin sınavda hangi hedefi olduğunu dikkate alıyoruz ve sınava kadar ki olan süreyi bu hedef doğrultusunda programlıyoruz. Bu sayede sınav günü geldiğinde öğrencimiz, sınavda sorumlu olduğu konuları çoktan bitirmiş, tekrar etmiş, öğrenmiş ve konular ile ilgili gelecek soruları çözebilecek seviyeye erişmiş olmaktadır.

TYT matematik alanı ayrıca önemlidir. Çünkü öğrencilerin bu kısımda çıkartacakları netler ile rakiplerine ciddi fark atabilmeleri mümkün olacaktır. Bu yüzden dolayı her bir net bile önemsenmelidir.

Öğretmelerimiz farklı soru tipleri üzerinde durmaktadır. Sınavda gelmesi muhtemel soru tiplerine aşina olacak öğrencilerimiz yıllardır olduğu gibi bu yeni sınav sisteminde de iyi bir net çıkaracaktırlar. Daha fazla bilgi ve TYT özel ders fiyatımızı öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz.