Matematik Dersi

Matematik denildiğinde akla karmaşık işlemler gelmektedir. Bu durumu değiştirmemiz mümkün. Öncesinde öğrencimizin matematik algısına odaklanmalıyız. Çünkü aslında karmaşık olarak görülen işlemler, doğru bir bakış açısıyla son derece anlaşılabilir ve hatta uğraşılması son derece zevkli işlemler haline gelmektedir. İşte matematik dersi ile amacımız tam olarak da bu aslında. Öğrencimizin matematiğe karşı olan duruşunu pozitif yönde değiştirmek ve bununla birlikte matematiğe sempati duymasını sağlamaktır. Nitekim bu derste başarı için “sevmek” önemli olmaktadır.

Matematik dersinde hangi konuların işleneceğini belirlerken ise hem öğrencimizin hangi sınıfta olduğuna bakıyoruz hem de mevcut sınıfından daha önceki sınıflarda işlenen konularda herhangi bir eksikliği olup, olmadığını göz önünde bulunduruyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi matematik dersinde her bir konu birbiri ile bağlantılı ve bu yüzden dolayı aradaki bağlantının sağlanması, konuların anlaşılabilmesi bakımından oldukça önemlidir.

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik dersini öğrenci kendi başına çalışabilir. Bu süreçte tabii ki internetten faydalanabilir. Ancak matematik dersinin çalışılması görevini tek başına öğrencinin üstlenmesi pek de doğru değildir. Çünkü bu ders konularının kalıcı ve doğru bir şekilde öğrenilebilmesi için doğru kaynakları, doğru bir ders çalışma yöntemi ile çalışmak gerekiyor. Öğrencinin tek başına verimli bir matematik dersi çalışması sürdürmesi oldukça zorlu ve çok fazla zaman gerektiren bir süreçtir. Halbuki öğrencimizi anlayan, seviyesine, matematiğe olan bakış açısına uygun ve işini bilen bir eğitimci ile çok daha kısa bir sürede öğrencimizin matematikte kendisini geliştirmesi ve hedeflediği başarıya ulaşması mümkün olacaktır.

Matematik Özel Dersi Ücretleri Ne Kadar?

Matematik özel dersi denildiğinde akla genel olarak yüksek saatlik fiyatlar gelmektedir. Öğrencilerimizin ve ebeveynlerimizin bu algısı normal çünkü piyasa genelini incelediğimizde gerçekten de abartılı fiyatlar olduğunu görmekteyiz. Bu fiyatlara karşılık öğretmen kadromuz ise son derece makul seviyelerde saatlik fiyat teklifi sunarak, öğrencimizin matematik dersini en iyi bir şekilde öğrenebilmesi için elinden gelen gayreti göstermektedir.

Ancak sonuç itibariyle iş yine öğrencide bitmektedir. Bizler bu yüzden öğrencimizin matematiğe olan bakış açısını pozitif yönde değiştiriyoruz, motivasyonu yüksek bir şekilde matematik dersi almasını sağlıyoruz. Böylece başarıyı da garanti ediyoruz.