Başarı için Matematik Özel Dersi Gerekli mi?

Başarı için Matematik Özel Dersi Gerekli mi?

Esasında ilköğretim ya da lise seviyesindeki bir öğrencinin matematikte başarılı olabilmesi için özel ders almak dışında diğer seçenekleri de vardır. Örneğin okuldan yardım almak, yeni matematik kitapları almak ya da internet matematik öğretim videoları izlemek gibi diğer yöntemleri sıralandırabiliriz. Ancak bu yöntemler iyi bir zaman gerektirmektedir. Özellikle de öğrencimiz, mevcut matematik seviyesini bilmiyorsa, eksikliklerini belirlemek ve tamamlamak için ekstra bir çaba sarf etmesi gerekir. Zaman kaybı ise telafi edilemez bir durumdur. Çünkü öğrencimizin sorumlu olduğu diğer dersler de vardır ve dönem sonunda yapılacak sınavlardan iyi not alması gerekir. Bu yüzden zamanını en verimli bir şekilde kullanması önemlidir. Bu aşamada matematik özel dersi büyük bir fayda sağlayacaktır.

İlköğretim 5. Sınıftan İtibaren Matematik Özel Dersi

İlköğretim 5. sınıftan itibaren matematik özel dersi alınmasını öneriyoruz. Bunun nedeni ise esas konuların bu seviyeden itibaren öğretiliyor olmasıdır. İlköğretim 5. sınıftan 8. sınıfa kadar olan süreçte ele alınacak matematik konuları aynı zamanda LGS matematiğin içeriğini oluşturmaktadır. Dolayısıyla bu sınava kadar olan zamanı öğrencimiz en verimli bir şekilde değerlendirirse, LGS’de iyi bir net alması mümkün olacaktır.

Öte yandan LGS’ye birkaç ay kala öğrencimizin henüz matematiği yeteri kadar iyi değilse ve hatta temele dair sorunları varsa da, bu durumda da hiçbirşey zor ya da imkansız değildir. Öğretmen kadromuz öğrencimiz için en iyi çalışma programını uygulamakta ve öğrencimizin sınava kadar ki olan süreci en iyi bir şekilde değerlendirmesini sağlamaktadır. Bu aşamada sadece zaman kaybı olmadan bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Lise Matematik Özel Dersi de Vermekteyiz...

Matematik özel dersi lise seviyesindeki öğrencilerimiz için de ayrıca önem teşkil ediyor. Mezun olduklarında elde edecekleri mezuniyet not ortalaması, bununla birlikte TYT’de elde edecekleri yerleştirme puanı da, öğrencimizin matematik başarısı ile yakından ilgilidir. Lise dönemi oldukça yoğun olduğu için öğrencimizin tek başına kendi kendine matematiğini geliştirmesi ve iyi bir başarı elde etmesi zorlu bir süreçtir. Bu yüzden öğretmen ekibimiz matematik özel ders ile öğrencimizin daha kısa sürede, daha başarılı olmasını sağlamaktadır.