3 Adımda Matematik Dersinde Başarıyı Yakalayın

 

3 Adımda Matematik Dersinde Başarıyı Yakalayın

 

Matematik dersinde başarılı olmak aslında çok kolay. Sadece 3 adımda matematik dersinde başarıyı yakalayın.

 

1.Adım: Eksik Matematik Dersi Konusu Tamamlama

 

Eksik matematik dersi konusu tamamlama için herhangi bir yerden kurs alabilir, özel ders merkezlerinde veya evinizde özel ders alabilirisiniz. İlkokula başladığımızdan beri matematik dersi hayatımıza girmeye başlayıp lise hayatımız boyunca devam etmiştir. Hatta sayısal bir bölüm okumuşsak üniversite yıllarımıza kadar devam eder. İlkokul 1.sınıftan başlayarak bir üst sınıfa geçtiğimizde matematik dersi konularının bir biri ile bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için matematik ders konularını zamanında öğrenmeliyiz. Eğer eksik matematik dersi konusu tamamlama şansımız var ise bunu hemen yapmalıyız.

 

2.Adım: Her Gün Konu Tekrarı Yapmak

 

Her öğrenci okul hayatı boyunca öğretmenleri tarafından ev ödevi veriliyordu. Bu ödevler kimi zaman çok, kimi zaman az verilirdi. Çok verildiği zaman üzülür, az verildiği zaman sevinirdik. Ama hiçbir zaman ödevin ne amaçla verildiğini bilmezdik. Profesyonel Matematik Öğretmenleri olarak her gün konu tekrarı yapmak davranışını şu şekilde açıklayabiliriz: Aslında öğrenciler her gün okulda gördüğü matematik dersi konularını tekrar etse öğretmenlerde öğrencilere ev ödevi vermek zorunda kalmaz.

 

3.Adım:Faklı Kaynaklardan Bol Bol matematik Testi Çözmek

 

Farklı kaynaklardan bol bol matematik testi çözmek öğrencilerin sorulara nasıl yaklaşması gerektiği konusunda yardımcı olur. Unutmayı engeller ve öğrencimizin matematik dersi bilgileri taze kalır. Türkiye’ de ki eğitim sistemimizde ilköğretim 8.sınıf öğrencilerimizin sene sonunda girdiği liseye giriş sınavı LGS, lise 12.sınıf ve mezun öğrencilerin girdiği yüksek öğretim kuruları sınavı YKS için ekstra bir hazırlık yapmadan öğrencilerimiz matematik dersinde başarıyı yakalar.