Matematik Özel Ders

 

Matematik Özel Ders

 

Konuların birbiri ile yakından bağlantılı olduğu matematik dersinde başarılı olabilmek için her bir konuyu öğrenmeniz gerekir. Ancak matematik dersinde sadece konuları öğrenmeniz yeterli değildir. Çünkü öğrendiğiniz konular ile ilgili karşınıza çıkacak soruları çözebilmeniz de gerekmektedir. İşte bunu başarabilmeniz için sizlere matematik özel ders vermekteyiz.

Özel dersimiz tüm seviyedeki öğrencilerimiz için uygun niteliktedir. Çünkü biz çalışmalarımızı zaten öncelikli olarak öğrencimizin seviyesini dikkate alarak gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede en verimli bir şekilde öğrenim gerçekleştirebiliyoruz.

 

Matematik Özel Dersinin Önemi

 

İlköğretim ve lise öğrencilerinin pek çoğu matematik dersinde zorlanmaktadırlar. Matematiğin zor bir ders olarak algılanmasının temelinde bizce; okuldaki eğitim olanaklarının yetersiz kalması gelmektedir. Çünkü matematik gibi, diğer derslere kıyasla daha karmaşık ve daha fazla dikkat isteyen bir dersin en iyi bir şekilde öğrenilebilmesi ancak öğrenciye özel bir eğitim ile mümkün olacaktır. Bu bağlamda matematik özel ders seçeneği en iyi seçenektir. Ev ortamında öğrenciye özel, en verimli bir şekilde işlenecek matematik konuları öğrencimizin hafızasında kalıcı yer edinecektir. Çünkü bire bir öğrenim sürecinde öğrencimiz merak ettiği noktaları çekinmeden, rahat bir şekilde sorabiliyor. Aynı şekilde anlamadığı konuları da kolayca sorup, öğrenebiliyor.

Özel ders almak ayrıca öğrencimizin zamanını en verimli bir şekilde değerlendirmesi anlamına geliyor. Normalde anlamadığı konuları öğrenebilmek için gereğinden fazla zaman harcaması gerekir. Özellikle de tek başına çalışma yürütüyorsa, normal öğrenim süresinden çok daha fazla zaman harcar. İşte bu aşamada özel dersin ne denli önemli olduğunu bir kez daha anlamaktayız. Çünkü özel derste öğrenci sadece o an sorumlu olduğu konulara odaklanır ve yanında matematik konusunda uzman bir öğretici olması sayesinde zaman kaybı yaşamadan tüm konuları en iyi bir şekilde öğrenir.

 

Matematik Sorularını Çözebilmek

 

Öğrencilerimizin matematik dersi ile ilgili yaşadıkları önemli sorunların başında; bilgilerin uygulamaya dökülmesi aşamasında başarısız olunması gelmektedir. Yani öğrencimiz konuyu anlıyor, öğreniyor fakat konu ile ilgili soruları çözmekte zorlanıyor ve hatta çözemiyor. Böyle bir sorunun temel olarak iki nedeni olabilir; birincisi konu ile ilgili ilişkili diğer konuların bilinmiyor olması, ikincisi ise matematik soru çözme becerisinin geliştirilmemiş olmasıdır. Bizler matematik özel ders ile bu sorunu da kökten çözüyoruz!

Profesyonel Matematik öğretmenlerimizle başarıya ulaşmış sevgili öğrencilerimizin ve değerli velilerimizin görüşlerini incelemek için tıklayın!