Kimlere Özel Ders Vermektesiniz?

İlkokul 4.sınıftan, ilköğetim 5-6-7-8.sınıf, lise 9-10-11. sınıf okula takviye ve MİS, TYT ve YKS'ye hazırlık öğrencilerine kadar her seviyeden öğrenciye özel matematik dersi vermekteyiz.

 

Özel dersi kimler veriyor?

Matematik özel dersleri kurucularımız Doruk ERTÜRK ve Gökhan BALLI'nın yanı sıra Ankara'nın seçkin üniversitelerinden mezun olmuş, en 12 yıl tecrübeli bay veya bayan matematik öğretmenlerimiz tarafından öğrencinin evinde birebir yada gruplar halinde verilmektedir.

Hangi semt ve ilçelerde matematik özel ders vermektesiniz?

Bahçelievler, Emek, Çiğdem, Çukurambar, Birlik Mahallesi, Balgat, 100.yıl, Tandoğan, Küçük Esat, Büyük Esat, Seyran Bağları, İlkbahar Mahallesi, Çankaya, Yaşamkent, Ümitköy, Çayyolu, Türkkonut, Alacaatlı, Kırkkonaklar, Yıldız, Oran, Kavaklıdere, Gölbaşı, İncek, Konutkent, Koru Mahallesi, Beşevler, Gazi Osman Paşa, Eryaman, Dikmen, Öveçler, Sokullu, Cevizlidere, Yenimahalle, Batıkent, Çakırlar ve Ankara'nın daha bir çok semt ve ilçesinde öğrencinin seviyesine uygun %100 başarı odaklı matematik ve geometri özel derslerimizi öğrencinin evinde birebir yada gruplar halinde verilmekteyiz.

Matematik özel ders öğretmenleriniz hangi üniversiteden mezun?

Kurucularımız Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olup diğer öğretmenlerimiz Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur.

Gruplar halinde özel matematik dersi veriyor musunuz?

Evet veriyoruz. Özel matematik derslerimizi öğrencinin evinde bire bir veya 2 ya da 3 kişilik gruplar halinde öğrencinin seviyesine uygun %100 başarı garantili olarak verilmektir.

Matematik Özel Dersi Ne Zaman Alınmalı?

Aslında matematik özel dersi ile ilgili olarak herhangi bir zaman aralığı belirlemek doğru olmayacaktır. Çünkü bunu ancak öğrencinin kendisi belirleyebilir. Çünkü bizler eğitimciler olarak, sahip olduğumuz bilgi, birikim, deneyim ve gözlemlerimiz neticesinde her bir öğrencinin matematiğe bakış açısının farklılık gösterdiğini, bu doğrultuda matematik alt yapısının da değişkenlik gösterdiğini söylemeliyiz. Eğer bahsettiğimiz öğrenci eğer bilinçli bir öğrenci ise zaten ne zaman, ne sıklıkta ve hangi konularda özel ders alması gerektiğinin de farkındadır eğer çeşitli nedenlerden dolayı matematik özel dersi alıp, almama konusunda kararsız ya da isteksiz bir öğrenci profili söz konusuysa, yazımızın devamında ele alacağımız çeşitli senaryolar karşısında söz konusu öğrenci için matematik özel dersini almasının önemli olduğunu söyleyebileceğiz.

Matematik Özel Dersi Kimler için Gereklidir?

Aşağıdaki senaryolar, matematik özel dersi almanızı gerektirecek başlıca senaryolardır;

  - Matematik alt yapısı sıfır, eksik ya da zayıf olan bir öğrencinin matematikte yol katedebilmesi için matematik özel dersi alarak temelini kısa bir tamamlaması gerekir.

  - İlköğretim ya da lisede öğrenim görmekte olan bir öğrencinin dönem sonu matematik sınavında iyi not alabilmesi için sınavda çıkacak konuları en iyi bir şekilde öğrenmesi ve ilgili konulardan gelecek farklı soru tiplerini çözebilmesi gerekir ki bu aşamada özel ders almak da iyi bir seçenektir.

  - İlköğretim sonrasında LGS, lise sonrasında ise YKS’de iyi bir net çıkarmak isteyen öğrencilerin de matematik özel dersi alması gerekir.

  - Bir öğrenci hangi seviyede olursa olsun; eğer matematik konularını öğreniyor ancak sorularını çözmekte tıkanıp kalıyorsa, bu durumda da matematik özel dersi alarak matematik sorularını çözme becerisini kazanması ve geliştirmesi gerekir.

Sonuç olarak bazı durumlarda matematik dersi almak çok önemli bir gereklilik olmaktadır.

Matematik Dersinde İyi Olan Bir Öğrencinin Özel Ders Alması Gerekir mi?

Yukarıda sıralandırdığımız durumlar dışında sadece matematik alt yapısını geliştirme amacında olan ve genel olarak matematiği de iyi olan bir öğrencinin de matematik özel dersi alması gayet normal bir durumdur. Bu sayede alt yapısını daha da güçlendirir ve sınavda daha yüksek sonuçlar elde eder.

Matematikte Başarılı Olmanın 5 Basit Yolu

 

Matematikte Başarılı Olmanın 5 Basit Yolu

 

Matematikte başarılı olmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken beş ayrıntıyı bu yazımızda derledik. Matematikte başarılı olmayı etkileyen bir çok unsur var ve dolayısıyla da bu unsurların dikkate alınması gerekiyor.

1. Konuları Doğru ve Eksiksiz Öğrenin

Konuların doğru ve eksiksiz bir şekilde öğrenilmesi oldukça önemlidir. Bu aşamada gerektiğinde farklı kaynaklar kullanmak iyi bir yöntem olacaktır. Ancak bazı durumlarda konuların öğrenilmesinde temel bilgilerin eksik olması nedeniyle mümkün olmamaktadır. Bu durumda ilgili temel konuların öncelikle öğrenilmesi gerekir.

2. Soru Çözme Becerisi Kazanın ve Geliştirin

Öğrendiğiniz konular ile ilgili soruları çözebilmeniz için matematik soru çözme becerisini kazanmanız ve geliştirmeniz gerekir. Bu da ancak sık sık soru çözmek ile mümkün olacaktır. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarınızı gerçekleştirirken önce kolay soruları, sonrasında ise zor soruları çözmenizi öneriyoruz.

3. Matematik Çalışma Psikolojisi Edinin

Doğru bir psikoloji ile matematik dersine yaklaşımda bulunmanız çok önemlidir. Eğer ön yargılı bir şekilde yaklaşımda bulunursanız başarılı olma ihtimalinizi zaten yarı yarıya düşürmüş oluyorsunuz. Çünkü bu derste başarının en önemli anahtarlarından birisi de motivasyondur. Olumlu düşünerek, ön yargıları da bir kenara bırakıp, motive bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.

4. Zaman Ayırın

Matematik dersinde başarılı olabilmek için “zaman” en önemli anahtar kelimelerden birisidir. Özellikle de yeni öğrenilmiş bir konunun tam olarak anlaşılmasında sürekli tekrar yapılması gerekir. Ancak bir gün içerisinde her ne kadar tekrar ederseniz edin, o konuyu etraflıca kavramanız pek de mümkün olmayacaktır. Oysa zamana yayarak tekrar ederseniz konuyu daha net bir şekilde anladığınızı fark edeceksiniz. Dolayısıyla da matematik dersinde başarılı olmak için zamanınızın olması çok önemlidir.

5. Özel Ders Almaktan Çekinmeyin

Matematik dersi ile ilgili amacınız, hedefleriniz her ne olursa olsun tek başına amacınıza ulaşmanız maalesef ki çok zordur. Bu süreci doğru bir özel öğretmenden yardım alarak çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Özel öğretmen ile matematik dersinde başarılı olmak çok daha kolaydır. Çünkü öğretmen sizin matematik seviyenizi dikkate alarak en uygun çalışma programını uygular ve kesinlikle olumlu sonuç elde edilir.

Lisede Matematik Özel Ders Almak Sınavlara Hazırlıyor

Matematik sınavında soruları çözmek bazen çok zor oluyor. Bunun birkaç nedeni var. Bunlardan bazıları; konunun tam olarak öğrenilmemiş olması, konunun tekrar edilmemiş olması, konu ile ilgili örnek soruların çözülmemiş olmasıdır. Bu tip sorunlar genellikle ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilerimizin sınavda karşı karşıya kaldıkları sorunlardır. Yazımızın devamında bu sorunların temeline kısaca değineceğiz ve bu sorunların matematik özel dersi ile nasıl tamamen çözülebileceğinden bahsedeceğiz.

Matematik Sınav Soruları Nasıl Çözülür?

Lise 9, 10, 11, 12. sınıf matematik dersi sınavında soruların çözülebilmesi için dikkat edilmesi gerekenler;

  - Önce konuların anlaşılması gerekir. - Eğer konuyu anlamakta sorun yaşıyorsanız da bunun bir çok sebebi vardır. Mesela öğretmenin konu anlatım tarzı anlaşılır değildir ya da temel bilgileriniz eksiktir.

  - Anlaşılan konu ile ilgili örnek soruların çözülmesi gerekir. - Konuyu anlıyorsunuz ancak örnek soru çözemiyorsanız bu durumda sorunun temelinde matematik soru çözme becerinizin gelişmemiş olması büyük bir ihtimal dahilindedir.

  - Anlaşılan konunun tekrar edilmesi ve yeniden farklı örnek soruların çözülmesi gerekir. - Eğer tekrar etmek konusunda tembellik yapıyorsanız, bu durumda sınavda aynı konulardan gelecek aynı soru tiplerini yapamama durumu meydana gelir.

Sonuç itibariyle bu temel sorunların en kolay bir şekilde çözümlenmesi ve sınavlara doğrudan konsantre olunması gerekir. İşte bu aşamada matematik özel dersi almak en iyi çözüm olacaktır.

Üstelik lise matematik özel dersi ile sadece dönem sonundaki matematik sınavlarında değil aynı zamanda lise sonrasında üniversiteye giriş sınavının matematik kısmında da başarı elde etmek mümkün olacaktır.

Matematik Sınavına Hazırlık Özel Dersi Ne Fayda Sağlar?

Lise matematik özel dersinin ne açıdan fayda sağlayacağına değinmemiz gerekirse, yazımızın başından beridir üzerinde durduğumuz üç temel sorunun sistematik bir şekilde çözümlenmesi sağlanacaktır.

Buna göre;

  - Açık ve net konu anlatımı ile konunun anlaşılması sağlanacaktır.

  - Anlaşılan konu ile ilgili örnek soru çözümleri üzerinde durulacaktır. (soru çözme becerisi)

  - Anlaşılan konu ile ilgili genel tekrar yapılarak, sınavda o konu ile ilgili çıkması muhtemel soru tipleri ile ilgili örnekler yaptırılır. (planlı çalışma)

Sonuç olarak sizlere matematikte en iyi sonuçları garanti ediyoruz… Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

12.Sınıfta Özel Ders mi? Dershane mi?

12. sınıf, lise son eğitim yılıdır. Lise hayatının yavaş yavaş bitmeye başladığı bu dönemde, öğrencinin geleceğini son derece yakından ilgilendirecek kararları alması gerekir. Bu kararlar üniversite hedefleri ile ilgilidir. Gelecekte hangi mesleği yapmak istiyor, hangi meslekte mutlu olabilecek ve iyi bir şekilde hayatını sürdürecek… İşte tüm bu planlamaları yaparken, bir yandan da 2018 yılında adı TYT olan üniversiteye giriş sınavına hazırlanması gerekecektir.

Üniversiteye giriş sınavına (TYT-AYT-YKS) hazırlık sürecinde ise, bir öğrencinin çalışma imkanlarını temelde üç ana farklı şekilde ifade edebiliriz.

Buna göre;

  - Bireysel hazırlanmak

  - Dershaneye giderek hazırlanmak

  - Özel ders alarak hazırlanmak

Bu yöntemleri kısaca kıyaslayacağız ancak daha öncesinde başka bir noktaya değinmek istiyoruz...

Sayısal mı? Sözel mi?

Üniversite sınavına hazırlık aşamasında, aslında öncelikli olarak öğrencilerin hedeflerini belirlemelerinin daha doğru olacağına inanıyoruz. Bu sayede sınavın tam olarak hangi kısmına, ne kadar ağırlıkta çalışmaları gerektiğinin bilincinde olurlar ve bu sayede sınava kadar ki olan süreyi en verimli bir şekilde değerlendirirler.

Buna göre, sınava çalışmak için başlıca yöntemleri kıyaslayacak olursak;

  - Sözel ya da sözel ağırlıklı bir bölüm (Edebiyat, Tarih, Coğrafya gibi) hedefleyen adaylar açısından; bireysel hazırlık, dershane ile hazırlık ve özel ders ile hazırlık mümkündür.

  - Sayısal ya da sayısal ağırlıklı bir bölüm (İşletme, Mühendislikler, Tıp gibi) hedefleyenler için ise; bireysel hazırlık yöntemi oldukça zorlu, dershane iyi bir seçim, özel ders almak ise en iyi seçim olur.

Sonuç olarak, öğrencimizin hedefi doğrultusunda bir çalışma planını tercih etmesini öneriyoruz.

Özel Ders mi, Dershane mi?

Bireysel çalışma yöntemi pek çok açıdan dezavantajlı (zahmetli, çok zaman gerektiriyor, iyi bir ortam lazım, sabırlı olmak lazım, iyi bir alt yapı olması lazım, birçok kaynağa sahip olunmalı v.b) bir yöntem olduğu için, üniversiteye hazırlık için adaylar daha çok dershane ya da özel ders için karar vermek durumunda kalıyorlar.

Buna göre özel ders mi dershane mi kısaca kıyaslama yaparsak;

  - Dershaneye gitmek için harcanan zaman, maliyet, efor v.b durumlar söz konusu iken özel ders alırken bu dezavantajlar söz konusu değildir.

  - Dershanede sosyalleşmek çok gereklidir ancak özel ders alırken öğrencinin böyle bir zorunluluğu yoktur.

  - Kalabalık ortamda öğretmen dersi herkese anlatır, özel derste öğretmen kişiye özel anlatır.

  - Kalabalık ortamda öğrenci çekinebilir ancak özel derste her açıdan daha rahattır.

  - Kalabalık ortam sesli, streslidir ancak özel ders ev ortamında rahat rahat alınabilir.

Tüm bu avantajları kıyasladığımızda özel ders seçeneğinin daha ağır bastığını söyleyebiliyoruz.

Matematik Özel Dersi Faydaları?

Matematik Özel Dersi Faydaları

Matematik özel dersi faydaları arasında konuların daha hızlı öğrenilmesi gelmektedir. Çünkü normalde özel olmayan bir ders, “genel” olarak anlatıma sahiptir. Genel anlatım ise sınıfta bulunan öğrencilerine geneline hitap ediyor olduğundan dolayı, dersin anlaşılması daha zor hale gelmektedir. Oysa matematik özel dersinde ise sadece tek bir kişiye özel anlatım olduğundan dolayı, anlatılan konuların daha hızlı öğrenilmesi de mümkün olmaktadır. Çünkü öğretmen sadece o öğrencinin seviyesine göre anlatım uygular, bununla birlikte yine öğrencinin seviyesine uygun bir şekilde örnek çözümler yapar ve öğrencinin eksikleri varsa da tamamlar. Kısacası özel derste sadece o öğrencinin mevcut bilgileri, hedefleri ve öğrenme aşamaları dikkate alınır. Bu sayede gereksiz zaman kaybının önüne geçilmiş olur.

Matematik Özel Dersi ile Sınavlara Hazırlanmak

Matematik özel dersi faydaları dediğimizde sınavlara hazırlık aşamasında büyük faydalar sağladığını söyleyebiliriz.

Çünkü;

  - Sınavda sorumlu olduğunuz konular belirli bir program halinde sizlere öğretilir.

  - Sınavdaki soru tipleri için soru çözme becerisi sizlere kazandırılır.

  - Sınava hazırlanabilmeniz için gerekli olan matematik alt yapınız ölçülür ve eğer yeterli değilse de, sınava hazırlık öncesinde matematik alt yapınız sağlamlaştırılır.

  - Sınava kadar olan süreyi en verimli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

  - Gereksiz stres, para ve zaman kaybı olmadan ev ortamında rahat rahat sınava hazırlanırsınız.

Bu gibi avantajlarını sıralandırabilmemiz mümkündür.

Matematik özel dersimizi hem ilköğretim 5, 6, 7, 8 hem de lise 9, 10, 11 ve 12 sınıflarımız için vermektedir. Bu sınıflardaki matematik sınavlarından yüksek not almak isteyen öğrencilerimiz bizleri tercih edebilirler. Ayrıca liseye giriş sınavı ve üniversiteye giriş sınavı matematik özel dersi de vermekteyiz.

Matematik Özel Ders Ücretleri Pahalı mı?

Sizlere sunduğumuz matematik özel dersi faydaları dikkate aldığımızda, oldukça uygun fiyatlar ile özel ders veriyor olduğumuzu söyleyebiliriz. Piyasa genelinde değişkenlik gösteren özel ders fiyatlarını dikkate aldığımızda, bizler piyasa geneline kıyasla oldukça uygun fiyatlardan özel ders vermekteyiz ve de üstelik öğrencilerimizin matematiği en iyi bir şekilde öğreneceklerini ve başarılı olacaklarını da garanti etmekteyiz. Size en uygun fiyat teklifi sunabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Özel Ders Neden Gerekli?

Özel Ders Neden Gerekli

Özel ders sadece kişiye özel derstir. Bu sayede zaman çok verimli bir şekilde kullanılabilir. Çünkü dersi anlatan öğretmenin ilgilenmesi gereken başka öğrenciler yoktur ya da uyması gereken bir program yoktur. Öğretmenin yapması gereken tek şey, o an tek bir öğrenci ile ilgilenmektir. İşte bu sayede özel ders alındığı zaman konular çok daha hızlı bir şekilde öğretilebilmektedir.

Özel Ders Almanın Faydaları Nedir?

Özel ders almanın tek avantajı konuları hızlı bir şekilde öğrenebilmek ile sınırlı değildir.

Bununla birlikte;

  - Ev ortamında rahat bir şekilde dersi öğrenebilmek güzel bir imkandır. Bu sayede öğrencinin ev dışında başka yere gitmesi gerekmediği için gereksiz masraf olmaz ve zaman da kaybetmez.

  - Öğrencinin o dersi öğrenmek için kitaplar satın almasına, dersaneye gitmesine, okulda öğretmen aramasına ya da internette sayfa sayfa araştırmasına gerek yoktur. Çünkü özel öğretmen, öğrencinin o derste öğrenmesi gereken tüm detayları öğretmektedir.

  - En önemli avantajlardan birisi de öğrencinin kendisine ya da diğer derslerine daha fazla vakit ayırabiliyor olmasıdır. Bu önemli bir ayrıntıdır çünkü okulda not ortalamasının yüksek olabilmesi tek bir derse bağlı değildir. Öğrencinin diğer derslere de çalışması gerekir. Bu yüzden dolayı öğrencinin zorlandığı dersten özel ders alması ve diğer dersleri de okul, kitaplar yardımı ile kendi başına çalışması yeterli olacaktır.

  - Özel ders öğrencinin sadece okuldaki başarısını değil aynı zamanda sınavlardaki başarısını da ciddi oranda etkilemektedir. Nitekim sınava hazırlanmanın en kolay yöntemidir ve özel ders sayesinde sınava kadar olan süre en verimli bir şekilde değerlendirilebilir.

Daha pek çok avantajı ile özel ders almak öğrencilerimizin başarılı olmasını sağlayan önemli bir etkinliktir.

Özel Ders Almak için Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz

İlköğretim ve lise seviyesindeki tüm öğrencilerimiz için olabilecek en uygun fiyatlar dahilinde özel ders vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçtiğinizde, sizlere sunabileceğimiz uygun fiyat özel ders teklifimizi öğrenebilirsiniz.

Bizi tercih etmenizi gerektirecek temel sebep ise özel ders hizmetimizi “başarı garantili” bir şekilde veriyor olmamızdır. Konuları en iyi bir şekilde işliyoruz ve öğrencimiz hiç takılmadan konuyu anlıyor, konu ile ilgili soruları da hızlı bir şekilde çözebiliyor.