7.Sınıf Matematik Dersi

7. sınıf matematik dersi konuları genel olarak 6. sınıftaki ünitelerin devamı niteliğindedir. Bu yüzden dolayı bir öğrencinin 7. sınıf matematik dersinde başarılı olabilmesi için 6. sınıf matematik dersi konularını biliyor olması gerekmektedir.

Mesela 6. sınıf matematik dersindeki “Doğal Sayılar” ve “Tam Sayılar” üniteleri, matematiğin en temel konularını içeren ünitelerdir. Bu ünitelerdeki konuları tam olarak öğrenmemiş bir öğrencinin 7. sınıf matematik dersindeki 1. ünite olan “Sayılar ve İşlemler” ünitesi altındaki konuları anlaması mümkün olmayacaktır. “Sayılar ve İşlemler” ünitesini anlamayan bir öğrencinin diğer üniteleri de anlaması mümkün olmayacağı için öğrenci matematik sınavından düşük not alacaktır.

Bu durumda hem öğrencilerimizin hem de velilerinin bilmesi gereken en önemli nokta; öğrencinin mevcut seviyesini dikkate alması ve ders çalışmasını bu şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

7. Sınıf Matematik Dersi Konuları Nasıl Anlaşılır?

7. sınıf matematik dersi konularının anlaşılabilmesi için doğru bir çalışma şekli, ders ortamı ve öğrencinin temel bilgileri önemli olmaktadır.

Buna göre;

   - 6. sınıftaki doğal ve tam sayılar ile ilgili temel konuların öğrenilmiş olması en önemli şarttır.

   - Okulda öğretmenin konuları iyi bir şekilde anlatması gerekir.

   - Konularda geçen sembol ve harflerin ne anlama geliyor olduğunun bilinmesi gerekir.

   - İşlem önceliğinin bilinmesi gerekir.

Bu şartları sağlandığı taktirde, öğrenci düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdürerek, 7. sınıf matematik dersinde yüksek not alabilir. Öğrencinin bu aşamada özel ders alması çok büyük fayda sağlayacaktır.

7. Sınıf Matematik Özel Dersi Almak

En başında zaman kaybının önüne geçilmiş olacaktır. 7. sınıf matematik dersi için özel öğretmen konuları sadece öğrenciye özel olarak işler. Bu sayede gereksiz ve öğrenciye zaman kaybettirecek ayrıntılar olmaz. Sınavda yüksek not alabilmesi için gerekli olan bilgileri öğrenir. Öğrendiği konuları; kolaydan, zora kadar farklı seviyelerdeki soru tarzlarını çözerek, öğrendiği bilgileri uygulamaya dökebilme becerisini kazanır. Bu da beraberinde soru çözme becerisini kazanmasını ve ileri sınıftaki matematik ders konularında da başarılı olmasını sağlar.

Öğrencilerimize memnuniyet ve başarı garantili özel ders vermekteyiz. Oldukça uygun fiyatlar ile ders veriyoruz. Size özel fiyat teklifimizi öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz.